Buff boyunluk, ya da diğer adıyla balaklava motosiklet sürücüleri tarafından tercih edilen kıyafet ve aksesuarlar arasında yer alır. Outdoor tüm spor çeşitlerinde tercih edilse de motosiklet sürüşü sırasında saçların uçuşmasını engellerken güneş ve rüzgârın olumsuz etkilerinden de sürücüleri korumaktadır. Bu tür kıyafet ve aksesuarlar genellikle kış aylarında kullanılır. Farklı model ve malzemeden üretiliyor. Yaz ayları için ise terlemeyi minimuma indiren malzemelerden üretilebilir. En tarz buff boyunluk modellerini en uygun fiyata almak için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret edebilirsiniz.

Buff Boyunluk Kullanıldığı Yerler

Kar maskesinin yerini alan buff boyunluk sürücüleri soğuk havanın etkilerinden yüzün büyük bölümünü başı ve boynu kaplayarak koruma görevini yerine getirmektedir. Sadece maske kullanmak ise yüzün alt kısmını kaplayarak sürücüyü soğuktan koruduğu gibi rüzgâr ve yağıştan da koruyor. Buff boyunluk sadece havanın olumsuz şartlarından korumakla kalmıyor aynı zamanda başın kaskın içinde daha rahat olmasına da olanak tanıyor. Bazı modeller göğse inen tasarımları ile göğsünde korumayı başarıyor.

Buff Boyunluk Kullanmanın Faydaları

Buff boyunluk kullanmanın birçok faydası bulunuyor. Öncelikle başın kaskın içinde daha rahat etmesini sağlıyor. Baş bölgesini kaplayıp kaskın rahatsızlık vermesini önüne geçiyor. Motosiklet sürücüsünü sürüş esnasında soğuk hava koşullarından, rüzgârdan olumsuz biçimde etkilenmesini engelliyor. Yaz mevsiminde motosiklet kullanımı sırasında motorun hızı nedeniyle rüzgârdan olumsuz etkilendiğinden buff boyunluk yine kullanabiliyor. Bu durumda balaklavanın üretildiği malzeme teri emen ve terlemeyi önleyen malzemelerden yapılmış oluyor. Gelişen teknoloji sayesinde boyunluk üretilen malzemeler, çift taraflı dokuma teknolojisi ile üretilir. Bu nedenle bu aksesuarlar sürücünün soğuktan korunmasını sağlamasının yanı sıra terlemeyi de engelliyor. Kışlık boyunlukların üretiminde kullanılan termal kumaşlarda cildin tahriş olmasını önleyen bir özelliğe sahiptir. Bu özellik sayesinde ter buharlaştırılmasını sağlarken derinin nefes almasını sağlar. Dikişlerin ince olması da kullanan kişinin cildinin rahatsız olmasını engelliyor.