Visa Turkey almak için artık eskiden olduğu gibi devlet mercelerine başvurmanıza gerek kalmıyor, sadece bilgisayarınızı tablet ya da akıllı telefonlarınızı kullanarak online internette işlemiyle vize sahibi olabilirsiniz. Bu işlem için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret etmeniz yeterli. Bu sayede gerekli evrakları toparlayarak devlet dairelerine gitmenize ve zaman harcamanıza gerek kalmıyor. Böylelikle de zamandan tasarruf etmiş olacaksınız.

İnternette Online İşlemlerle Visa Turkey Nasıl Alınır?

Artık online firmalara girerek Visa Turkey almak çok kolay. Yapmanız gerekenler sadece önerdiğimiz sayfalara girmek ve Visa Turkey butonuna tıklamak. Buradaki yönergeler size yapmanız gerekeni adım adım gösterecektir. Öncelikle bu sayfada karşınıza çıkan tabloda uyruğunuzu girmeniz, varış tarihini belirlemeniz, kişisel bilgilerinizi girmeniz ve ardından ödeme yapmanız istenecektir. Bu işlemleri yaparken gitmek istediğiniz yeri işaretleyerek, şayet çifte vatandaşlığınız varsa taşıyacağınız pasaport için kullanmakta olduğunuz vatandaşlık belgenizi doğru girmeniz gerekiyor. Kısacası yenileyeceğiniz vizenizdeki uyrukla pasaportta bulunan uyruğunuz birbirini tutmalıdır.

İnternetten E-vize Başvurusu

Tüm bu bilgileri doğru girdiğinizde tabloda vizenizin geçerli olduğu tarihler ve kalabileceğiniz gün sayısı belirecektir. Bu işlemin sonrasında ad, soy ad, doğum tarihi, doğum yeri, ana – baba adı ve pasaport nosu ile birlikte pasaport düzenleme ve geçerlilik tarihi, e posta bilgileri, telefon numarası-2. telefon numarası son olarak da adres bilgileri sizden istenecektir. Kaydet butonuna bastıktan sonra kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.